Umarım Covid-19 yüzünden yaşadığımız zor günler kısa süre içerisinde biter ve toparlanmaya başlarız. Bu çılgın zamanlar geçtikten sonra tekrar işinize döndüğünüzde neler yapmaya başlayacaksınız? Şuan da bir pazarlama stratejiniz var mı yoksa Instagram'da sadece ekmek yapma videoları ve çocuklarınızla yaptığınız aktiviteleri mi paylaşıyorsunuz?

Ben her zaman markanız adı altında siyasal, sosyal olaylar, başkaları hakkında yorumlar, müşterileriniz ile yaşadığınız zorlukların paylaşılmamasını tavsiye ediyorum. Eğer göndereceğiniz iletinizin ya da hikayenizin sizin işinize bir katkısı yoksa onu paylaşmayın. Sessiz kalın daha iyi:) Ama fotoğrafçı meslektaşlarımın hikayelerinde o kadar çok iş dışı paylaşım gördün ki ben sessiz kalamadım:)

Bu durumu nasıl lehinize çevirirsiniz? Evinizde farklı bir çekim tekniği uygulayabilirsiniz ya da eskiden çektiğiniz bir fotoğrafı farklı bir photoshop ile yeniden düzenleyebilir ve bunu paylaşabilirsiniz. Instagram'da @meg_nlo hesabını takip etmiyorsanız mutlaka şimdi hemen takibe başlayın. Çok yaratıcı ve çok harika bir photoshop tekniği var. Size ilham olabilir.

Bu dönemde işiniz için yapabileceğiniz bazı öneriler:

-Tüm sosyal medya hesaplarınızı gözden geçirin

-Hangi platformları şimdiye kadar kullanmadınız?

-Mesela TikTok:) Şuan orayı kullanan ve çoğunlukla beğenmediğiniz kişilerin 5-10 yıl sonra sizin hedef kitleniz arasına gelebileceğini düşündünüz mü? Erken kalkan yol alır mı?

-Websitenizi yenilediniz mi? Yoksa artık açmayı düşünüyor musun? Alan adını aldın mı? Bu konuda planın var mı?

-Logonu, kartvizitini tasarladın mı ya da yenilemenin vakti geldi mi?

Bu maddelerin hepsi ayrı ayrı ele alınması, detaylı düşünülmesi ve hemen harekete geçilmesi gereken şeyler. Evde kaldığın bu zamanlarda hangilerini yaptın? Bunları düşününce çıldıracak gibi mi oluyorsun?:) Merak etme Yalnız Değilsin:) Adım atmanın vakti çoktan gelmiş olabilir